Spolumajitel Kovárny VIVA a.s.
Prezident Zlínského kreativního klastru
Předseda Nadačního fondu Zikmundova vila
Zastupitel města Zlína
Ing. Čestmír Vančura žije a pracuje ve Zlíně více než čtyřicet let. Přivedla ho sem jeho manželka Eva a získal tady zajímavé povolání v tehdejším ZPS. Vystudoval SPŠ stavební, poté obor strojírenské technologie na Strojní fakultě VUT v Brně. V roce 1992 se svými společníky založil společnost Kovárna VIVA, ze které se za 30 let stala významná prosperující průmyslová firma v rámci Evropy s více než 400 zaměstnanci. Dnes v ní zastává jako spoluvlastník pozici předsedy dozorčí rady a je také předsedou Nadačního fondu Kovárny VIVA, zřízeného pro podporu vzdělávání, historie řemesla a průmyslu, výtvarného umění a charitativní činnosti. Od roku 2014 je vlastníkem Zlín Film Festivalu pro děti a mládež. V roli prezidenta si dal za cíl vrátit festival do města mezi jeho publikum a obnovit jeho prestiž. Je členem Vědecké rady UTB ve Zlíně a členem RVH UTB a rovněž předsedou správní rady OPS Zlínský zámek a Galerie Václava Chada, kterou spoluzakládal. Na přání Miroslava Zikmunda zakoupil před časem jeho vilu, kde později založil nadaci sloužící k zachování jeho odkazu. Je představitelem Zlínského kreativního klastru, sdružující firmy z tohoto oboru v našem regionu. Jeho zatím poslední osobní aktivitou v oblasti vzdělávání je spoluvlastnictví Základní školy Jinotaj Zlín. Je spoluzakladatelem Hnutí Zlín 21 a zastupitelem Města Zlína.
Zastupitel města Zlína
Prof. Ing. Petr Sáha vystudoval Fakultu technologickou ve Zlíně Vysokého učení technického v Brně (VUT), profesorem byl jmenován na Fakultě chemické VUT v Brně v oboru Materiálové inženýrství. Působil jako výzkumný pracovník na Chalmers University of Technology ve švédském Göteborgu, poté jako děkan na Fakultě technologické ve Zlíně. V průběhu svého působení ve Zlíně založil Univerzitu Tomáše Bati (UTB) s jejími pěti fakultami, včetně Univerzitního institutu. Stal se jejím prvním rektorem. Po dvou prvních funkčních obdobích byl mimo jiné zvolen do čela Polymer Processing Society se sídlem v New Jersey. Založil Centrum polymerních systémů zaměřené na aplikovaný výzkum. Do pozice rektora Univerzity Tomáše Bati se opět vrátil na další dvě funkční období, kdy založil také například Centrum pro výzkum obouvání. Jeho rektorský mandát skončil v roce 2018. Je zkušeným výzkumným pracovníkem, manažerem a vedoucím týmu četných výzkumných projektů. Stále neúnavně podporuje studenty a začínající vědce doma i v zahraničí.
Mgr. Kateřina Pešatová se narodila ve Zlíně, kde vystudovala gymnázium na Lesní čtvrti. V roce 1997 promovala na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, vrátila se do regionu, krátce působila v různých lokálních novinách a od roku 2003 do 2017 pracovala jako vedoucí Odboru kultury a památkové péče Magistrátu města Zlína. Současná práce v totožné pozici pro Krajský úřad Středočeského kraje ji zaujala možností poznat blíže region, ze kterého v období baťovské konjunktury přišli do Zlína její prarodiče. Jaroslav Novotný se ve 30. letech stal jedním ze zakládajících osobností zlínských filmových ateliérů a jeho synové Petr a Jiří se v 90. letech zasloužili o rozvoj Vyšší odborné školy filmové Zlín. Je vdaná, společně s manželem Martinem vychovala 3 děti. Od dětství se věnovala folkloru, sólově zpívala s cimbálovou muzikou Kašava. Rekreačně plave a má ráda hory v létě i v zimě – sjezd i běh na lyžích.
Zastupitel města Zlína
Mgr. Jaroslav Juráš se narodil a žije ve Zlíně. Jeho dětství provázela sportovní činnost, která ho naučila vytrvalosti, ale také smyslu pro fair play a úctě k soupeřům. V roce 2004 vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a téhož roku nastoupil jako advokátní koncipient v advokátní kanceláři ve Zlíně. V roce 2007 po úspěšném složení advokátních zkoušek založil vlastní advokátní kancelář JURÁŠ A PARTNEŘI, advokátní kancelář v.o.s., na jejímž rozvoji se svými kolegy a společníky soustavně pracuje. Je šťastně ženat se stále usměvavou a tolerantní manželkou a otcem dvou dětí. Ve svém volném čase mimo obligátního plnění rodičovských a manželských povinností rád běhá, čte a příležitostně věnuje svoji pozornost i kolektivním sportům. Je spoluzakladatelem hnutí Zlín 21 a zastupitelem Města Zlína.
Zastupitel města Zlína
Ing. Tomáš Dudák se narodil v roce 1976 v Šumperku, od malička žije ve Zlíně. Vystudoval UTB ve Zlíně, obory Podniková ekonomika a Technologie zpracování plastů. Do firmy SPUR a.s. nastoupil již během studia na vysoké škole, prošel několika pozicemi a posledních 10 let je generálním ředitelem. Firma se stala v loňském roce držitelem Čestného uznání Inovační firma Zlínského kraje 2021. Dále je mimo jiné jednatelem ve firmě Farma Bezdínek, s.r.o., která se na severu Moravy zabývá hydroponickým pěstováním rajčat bez pesticidů ve sklenících, které jsou svou rozlohou největší v České republice. Kromě působení v podnikatelské sféře je také zastupitelem Města Zlína a spoluzakladatelem hnutí Zlín 21, předsedou dozorčí rady Krajské hospodářské komory Zlínského kraje, členem správní rady Zlínského zámku o.p.s. a aktivně se podílí na spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati v oblasti výzkumu a vývoje. Je ženatý, má dvě děti. Mezi jeho záliby patří příroda a sport – hlavně běh, lyžování a cyklistika.
Vysokoškolský pedagog
Moderátor
Zastupitel města Zlína
Předseda Spolku Letná žije
Zastupitelka města Zlína
Víceprezident Zlínského kreativního klastru
Zastupitel města Zlína
Odhadce majetku
Penzista
Místopředseda Spolku Letná žije
Spoluzakladatel neziskové organizace Iniciativa Vlny solidarity z.s.
Publicista
Historik
Spoluzakladatelka Spolku Letná žije
Spoluzakladatelka Spolku Letná žije
Spolumajitel TAŠ-STAPPA beton, spol. s r.o.
Předseda triatlonového klubu TITAN sport club, z.s.
Vizuální umělec
Vysokoškolský pedagog
Majitelka Stavebního bazaru v Količíně
Spoluzakladatel Spolku Letná žije
Podporovatel spolku Naše Bartoška z.s.